siłownia

Siłownia Cedynia

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa od tych, którzy im się podporządkowują, daje nam pewności siebie i energii, poprawia libido. Każdy mężczyzna powinien dbać o to, by poziom tego hormonu utrzymywać obok siebie na górnym poziomie. Niezależnie bowiem od innej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że lecz nie musimy już zabiegać o przetrwanie czy bić się o samice gdy polscy przodkowie- testosteron dużo jest nam cholernie potrzebny. Zwłaszcza gdy uwzględnimy fakt, iż w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek małej wielkości plemników w nasieniu mężczyzn o ponad połowę!

Siłownia Szczecin

Bezpośrednią tego motywacją jest prosty testosteron, z zmianie przyczyn tego zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni mówią, iż to koniec wzrastającego odsetku mężczyzn z nadwagą (im dużo tłuszczu, tym zwykle niższy testosteron), inni wierzą, iż to przez estrogeny, których zapewniamy sobie z zewnątrz. Ja zgodzę się z obecnymi, którzy za głównego winowajcę mają… stres. Nic tak skoro nie zaburza naszej gospodarki hormonalnej, jak przewlekłe napięcie. Jeśli jesteś na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Da się z tym walczyć. Ten produkt podpowie Ci nie tylko, gdy się wyluzować, jednak również jak pozostałymi formami zapewnić sobie wyższy poziom hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To tylko ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Reagując na niewielką metę- mobilizuje nas do podejmowania, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety dziś w doskonałej w grupy przypadków martwimy się rzeczami, które nie są zagrożenia bycia, więc mechanizm z starych czasów bardziej przeszkadza, niż leczy. Tymże wyjątkowo że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (które to tylko płacą za nowotwory i wady serca- dwie podstawowe przyczyny zgonów w krajach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), przekładanie się tłuszczu, czy kłopoty ze snem, przemęczenie i drażliwość. A co najniebezpieczniejsze dla mężczyzn- konkuruje z swym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać jakichś sposobów (no, może poza heroiną…), żeby się wyluzować. Medytacja to bezwzględny numer sam na liście lekarstw na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy charakter i błogi sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny punkt- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że masz kogoś, kto ten masaż będzie wymagać Ci wykonywać 😉 Po piąte- kontakt z innym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Coraz dużo działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są wyłącznie dla starych, znerwicowanych bab)… a coraz jedna, bardzo popularna porada- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w górę w znaku triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, iż jesteś podstawowy siebie, więc zaczyna mieć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest wyjątkowo istotne, dlatego zawsze stawiam nań szczególną uwagę. Pozwól je zbyt podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Szczecin

Konkuruj z nadmiarem estrogenów

Oczywiście jak kobiety wytwarzają małe kwoty testosteronu, choć niektórzy myślą, iż zajmują go właśnie samcy, tak a my wytwarzamy pewne części estrogenu, choć kojarzony jest najbardziej z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, żeby nie zdominował naszego testosteronu. Najważniejszym czynnikiem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To wyjątkowo tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z zmianie powoduje dawanie się tłuszczu… i koło się zamyka. A następnie się dziwisz, że tyle mężczyzn ma ogromne piersi i brzuchy, jakby ubiegli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak istotne jest myślenie o wytrzymałość a gdy bardzo lenistwo otacza ich męskość, na pewno zabrali się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Ta w butelkach zawiera powstające z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj i mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda jest roślinne odpowiedniki estrogenu, które w ściślejszym stanie na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to szybko spora ilość tych niekorzystnych związków)

Siłownia Szczecin

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie rozumiesz to rano, poddając się z tak zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego wystarczającą ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego formie. Można to kupić na moc rodzajów. Przede każdym- przewietrz pokój przed przejściem do łóżka. Badania prowadzą, że dużo śpi nam się w mało chłodnym pomieszczeniu. I oczywiście w takim, gdzie jest mnóstwo tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na przynajmniej godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz mózg, gdyż robią wrażenie, iż istnieje dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (znanej jako hormon snu). Dodatkowo warto zobaczyć, albo nie śpimy na zbyt miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, ale warto dmuchać na zimowe), nie mieszać się przed snem grami czy filmami również nie jeść posiłków na 3 godziny przed snem. Lecz to mit, że przytyjesz, natomiast jeśli organizm skoncentruje się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które ułatwiają zasypianie. Należą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj drink z nich przez dwa tygodnie, potem przez taki tenże czas inny, a właściwie w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj również o to, żeby posiadać ogromny poziom witaminy D (na stan jesienno-zimowy wyróżnia się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go rano, gdyż wtedy dużo się wchłania), cynku i selenu. I jeżeli zatem dla Ciebie jeszcze zbyt kilka- możesz sprawdzić DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są badania, które odpowiadają, iż nie wykazują szczególnie silnego działania, przecież są i takie, które próbują ich skuteczność. Moja decyzja istnieje taka, że każdy system jest kolejny a warto przechodzić na sobie, jeżeli zapewne są to prawdziwe środki. To skoro nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Skoro nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Szczecin

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze wnętrza są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Panuje tam wiele niższa temperatura, co daje żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i oczywiście pogarsza jakość nasienia. Jeżeli przechodzisz na saunę- nie twórz tego szczególnie niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się więcej nie brać długich, gorących kąpieli. Nie zostawiaj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie noś obcisłych bokserek ani spodni. A tak śpij nago. Twoje „wory” będą wniebowzięte.

Siłownia Szczecin

Bądź niezależny

Posiadam na rzeczy dwojaką aktywność: Seksualną i fizyczną. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji dania są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni dostarcz ją podają. Cóż, tu również musisz dać się na siebie i stworzyć eksperyment- sprawdź, jak podziała na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, znaczyć więc będzie, że warto. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli rano nie byłeś na siłowni i nie znasz odpowiedniej techniki- nie rzucaj się od razu na nie oczywiście jak ciężkie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania prowadzą, że często ćwiczenia wielkich części mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, powodują duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie stawaj więc na tyle, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I bierz. Mam możliwość, iż nie olejesz wydanej w ostatnim wpisie umiejętności oraz wykonasz kroki, by stawać się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Szczecin

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments