Last Minute

Last Minute Gościno

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to jakaś z prac częstego i szczególnie cenionego w ubiegłym etapie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Polanów

Film swoją premierę był w roku 2013 po czym szybko zyskał pozwolenie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Główne funkcje w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, zabierający się w ziemię owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wcieliła się w ziemię Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki spędzający w wagi Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako matka Tomasza,
– Anna Szarek, która wcieliła się w ziemię Natalii Wis, będącej całą miłością Tomasza jeszcze z okresów licealnych,
– Bartłomiej Świderski zabierający się w budowa narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze zabierający się w budowa niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w całkowitej produkcji zobowiązany był Mirosław Kuba Brożek (który w filmie umieścił wiele atrakcyjnych i tanich ówcześnie utworów), natomiast montaż należał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, jak można się bardzo chętnie domyślić nawiązuje do częstych ofert biur podróży ”last minute”, bawiących się z wielu lat niezmiennie dużą popularnością.

Last Minute Polanów

Właściwa fabuła filmu zaczyna się w chwili wygrania przez Tomka, dość szybko wycieczki do Egiptu. Jednak na taką podróż nie pewno się przecież udać sam. Towarzyszyć ma mu jego matka – kobieta niezwykle efektywna oraz z regułami – w rezultacie nie bez przyczyny przez masa lat pracowała jako policjantka. Na uwagę z Tomaszem powtarzają się i oczywiście jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać aby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego urlopie w trudnym Egipcie, to jednakże obecnie na wstępie bohaterowie mają ogromne problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co bardzo psuję bohaterom nastrój, którzy jeszcze nie są świadomi tego, że to wówczas początek nieprzyjemnych niespodzianek, które napotkają na domowej wakacyjnej drodze. Wycieczka nie komunikuje się dobrze – nie dość, że Tomek z grupą nie otrzymują odpowiedniego pokoju to wciąż kuchnia nie daje im jedzenia. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego całą licealną miłością. Niestety kobieta nie jest jedna, bowiem na wszelkim kroku prowadzi jej ideał mężczyzny, który niczym się prezentuje stanowi jej lubym.

Last Minute Polanów

Właśnie tych porażek Tomasz nie chce zostać bez echa, stąd te próbuje się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który niczym się bardzo szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony istnieje jeszcze związek z konsulatem, więc Tomasz a jego rodzina muszą sobie w ostatnim momencie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w niewyobrażalnym tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina myśli sobie jakoś poradzić – w kraju muszą powrócić prędzej lub później do świecie, zawsze w konkretnym momencie ze względu na finansowe zabiegi stanowi ostatnie złe. Dlatego ciekawa i trzymająca się rodzina postanawia zyskać na powrotne bilety do końcu.

Zdjęcia do produkcji Patryk Vega a jego ekipa montowali w tureckim hotelu Utopia World (hotel znajduje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W sprawach bez aktorów, których w filmie LAST MINUTE istnieje kilka zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Polanów

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć wiadomo nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z górami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych szczegółów. Tak jakby cały firm tworzony był źle, zgodnie z tytułem LAST MINUTE.

Co dobre, mimo czasem nieco rozbieżnych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był łatwo oglądanym zwiastunem w budowie – ilość jego odsłon znacznie przekroczyła milion, a wiele osób liczyło z niecierpliwością na okres, w którym będą potrafili nauczyć się z całością filmu.

Last Minute Polanów

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments