8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za trudnej kwot gazu oraz dieta uboga w skutki i warzywa nie wróżą nic niezwykłego. Elementy te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje chociaż niemało przydatnych, a dodatkowo efektywnych kroków pozwalających uniknąć tegoż ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, jakie warto jeść, by zapobiec chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w kierunku zmniejszenia za wygórowanego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki dużej zawartości potasu. Uważa się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zawartemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze mocno się obniży. Banany można jeść jako odrębną przekąskę lub dać je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołom miąższem zawierają potas, identycznie jak pomidory i owoce. Mają oraz witaminę C, jaka działa jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia że ułatwić w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w stronie obniżenia ciśnienia można zaobserwować po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to strasznie silny produkt, jaki ważna spożywać na surowo lub dusić w budów soku. Jedno z poszukiwań dowiodło, że picie filiżanki napoju z granatu przynajmniej raz dziennie przez cztery tygodnie że ułatwić w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu może wynosić element zdrowego śniadania. Miej jednak, by zobaczyć zawartość cukru, gdy kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może zniszczyć pozytywny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten tropikalny owoc obniżający ciśnienie stanowi dobre wyjście dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas też wyjątkowy składnik o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u dziewczyn z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej wysokości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla jednostek na diecie obniżającej ciśnienie świetną opcją dla współczesnej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych rezultatów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie wykonane w Finlandii wskazuje, że ogromna zawartość likopenu, czyli karotenoidu uruchomionego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u dziewczyn z ogromnym szczeblem likopenu obniżało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma maksymalną porcja wody dzięki czemu pozytywnie wywiera na świadomości z podwyższonym ciśnieniem farby czy z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może również zapobiegać wzrostowi ciśnienia u dziewczyn z należytym ciśnieniem krwi.

Ponadto skutek ten wynosi L-cytrulinę, która pomaga regulację ciśnienia tętniczego zaś je niszczy. Wśród tego aminokwasy uwzględnione w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z efektów i warzyw. Czy jest obiekt bowiem istotniejszego w działaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments